Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: Ludzie podobni do mnie

Artykuły na każdy temat

Flash zaliczył dno w moich oczach

Dodano 11.12.2011r. o 20:54
Przelała się czara goryczy. Nawiązując do dwóch artykułów: Avast i "ochrona" oraz Nachalne instalatory oprogramowania chcę tylko powiedzieć, że nie spodziewałem się takiej akcji po korporacji Adobe. W związku z zaistniałą sytuacją rezygnuję definitywnie z używania Flash'a. Powtórzę swoją myśl, do czego nie przywykłem: "To użytkownik ma decydować o tym czy coś chce instalować czy nie. Rady z przygotowaną sugestią, co powinienem zainstalować są również nie na miejscu.". Skoro ludzie w zarządach korporacji decydujący o takich rzeczach i uważają użytkowników końcowych za idiotów no to siłą rzeczy trzeba z nich zrezygnować. Identyczna sytuacja jak ze Skype, który to mi instaluję bez mojej wiedzy Toolbara... To ja mam marnować swój czas na odinstalowywanie niepotrzebnej mi rzeczy i wysyłanie wiadomości do dev team z powodu głupoty innych osób? Za jaką karę? Pomijam już inne aspekty typu dostępność, użyteczność, nachalność i inne. Flash głównie służył mi do podglądania reklam, aby wiedzieć, co nowego agencje interaktywne wymyśliły. Tak więc argument o AdBlock'u zostałby szybko obalony Smile Nie mogę się doczekać kiedy wejdzie w życie standard HTML5 i CSS3. Kiedy to nastąpi to cała ta technologia Flash wyginie śmiercią naturalną tak jak IE6. Z tego co czasami czytam to wiele osób z branży już zaczęło dyskredytować cały ten bajzel zafundowany przez ukochane Adobe. Dla mnie Ci, co nie będą posiadać alternatywnej strony statycznej w HTML'u idą na straty. I pomyśleć, że zmarnowano ileś tam czasu pracownikom Google tylko po to, aby ich webcrawler (Googlebot) mógł czytać pliki swf. Puenta jest bardzo prosta. Jeżeli będę potrzebować antywirusa albo innego toolbara to sam go sobie zainstaluje!

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

CapaciousCore

Dodano 16.12.2011r. o 10:10
@komi92 jak dobrze pamiętam to jeszcze 2-3 lata do wydania specyfikacji HTML5. Do tego trzeba dodać z rok albo dwa upowszechnienia się standardu. Chce zauważyć, że już po części przeglądarki obsługują te nowsze rzeczy.

Wpienia mnie natomiast to jak potraktowali H.264. Robienie sobie walki ideologicznej, na której cierpią końcowi odbiorcy to tylko niewiele korporacji potrafi...

http://html5video.org/

komi92

Dodano 15.12.2011r. o 20:16
Zgadzam się, też mnie to wkurzyło. Flash powinien zniknąć raz na zawsze. Patrząc na te wszystkie strony itp. to naprawdę trzeba by przejść na html5 i css3. Nie wspąminając już o filmikach to dno. Również i mnie sytuacja z przymusowym instalowaniem jakiegoś badziewia wkurzyła, też musiałem to odinstalować. Na szczęście problem jest coraz bardziej nagłaśniany, powstało dużo grup/stron etc. przeciwko flaschowi, więc problem się rozwiąże, pytanie kiedy? ;p

Comandeer

Dodano 11.12.2011r. o 21:50
Bądźmy radykalni!
http://occupyflash.org/

Pedro

Dodano 11.12.2011r. o 21:01
Podobna treść (warto przeczytać): Era Flash Playera Przemija

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)