Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

YouTube ułatwia piracenie

Dodano 21.02.2012r. o 18:10
Pamiętacie jeszcze te huczne wydarzenie, jakim było zamknięcie Megavideo? Nagle pojawiły się setki głosów w sieci mówiących o tym, że nigdzie indziej nie było tak unikalnej ilości filmów. To naprawdę smutne. Wystarczy sobie wejść na YouTube i wpisać frazę cały film. Do wyboru, do koloru mamy masę materiałów, które można spokojnie obejrzeć bez limitów. Z każdym dniem pula filmów rośnie i nikt już nad tym nie panuje. Ciekawe kto pierwszy z publiki krzyknie, że zamkną Google?!? Tak duże korporacje działające w komitywie ze służbami specjalnymi USA i nie tylko mają zagwarantowaną nietykalność.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że oglądamy bez limitów i możemy ściągać także bez limitów, czyli YouTube niejako ułatwia rozpowszechnianie nielegalnych materiałów. Jakościowo wygląda to całkiem przyzwoicie. Oczywiście nigdy nie zaspokoi się ego fanów "Full HD" ale kogo to obchodzi? Zapisujemy sobie do mp4 i mamy praktycznie typowe avi lub rmvb. Przy łączu 10 Mbps ściąganie filmu trwającego np. półtorej godziny trwa jakieś 5 minut. Z resztą nie trzeba nawet ściągać skoro film zapisuję się w cache przeglądarki jako flv.

Pomijając kwestie techniczne zostają jeszcze kwestie prawne. Oczywiście w tym momencie zawsze pozostaje użycie sławnej formułki:

Cytat:

Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use.
Ciężko mi sobie wyobrazić jak dużą ilość osób trzeba będzie zatrudnić w korporacjach celem kontrolowania samego YouTube. Automaty na niewiele się zdadzą z racji poprzednich doświadczeń.

A wszystko to dzięki genialnemu pomysłowi wujka Sama, który chciał umożliwić wgrywanie dłuższych materiałów. Nie neguję faktu, że taka możliwość jest potrzebna jednak w gestii Was pozostawiam kalkulacje ile filmów jest legalnie zamieszczonych w tubie, a ile nie.

Bonus niezwiązany z tematem


Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Soanvig

Dodano 24.02.2012r. o 20:03
Taak, też miałem ten bug z komentarzami. Ale nawet nie dokładnie ten. Jak usuwałem komentarz i pisałem od nowa, miałem już limit zmniejszony o około 100 znaków. Jeszcze raz przeprowadziłem tą operację i znów mniejszy o 100 znaków... chore Very Happy

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)