Artykuły na każdy temat

[PHP] Wyświetlanie reklamy co kilka odświeżeń strony

Dodano 29.12.2010r. o 22:31
Parę dni temu zostałem poproszony o zrobienie małej modyfikacji na pewnej stronie. Jej celem było wprowadzenie mechanizmu wyświetlania reklam co kilka odświeżeń strony. Małe cudeńko, a jak cieszy wydawców. Kod prosty jak drut i chyba nie powinien wymagać tłumaczenia. W pierwszym if widzimy zakomentowany fragment odpowiedzialny za detekcje robotów sieciowych. Jest to temat na inny artykuł. Głównie chodzi o to, aby robot indeksujący stronę nie zaindeksował reklamy, która pojawia się co kilka skoków na stronie. Jeżeli zmienna $config['advertising_counter'] posiada wartość 3 to reklamy będą wyświetlać się co piąte odświeżenie.
Kod:
<?php
session_start();
// Load the necessary things
// include('./config.php');

if($_SESSION['advertising_counter'] > $config['advertising_counter'/* && !self::is_webcrawler() */)
{
 $_SESSION['advertising_counter'] = 0;
 // Show the ads
 echo 'Pokaż reklamy';
}
else
{
 ++$_SESSION['advertising_counter'];
 // Show the page
 echo 'Pokaż stronę';
}
?>
Oczywiście fragment kodu umieszczamy w odpowiednim miejscu Wink

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

CapaciousCore

Dodano 05.01.2011r. o 18:17
@Drraven przecież to prosta sprawa. Wystarczy wygenerować odpowiedni link i jeżeli pacjent nie klikną to po odświeżeniu nadal reklama się wyświetlać. Taka rzecz przecież jest na wielu serwisach. Dla przykładu filefront.

Drraven

Dodano 05.01.2011r. o 17:24
Wątpię by wystąpiła taka możliwość.

Ivek

Dodano 30.12.2010r. o 20:50
1. Wskazane jest dodanie mechanizmu sprawdzania, czy artykuł został odczytany, żeby przypadkiem ktoś nie odświeżył strony strony i ominął reklamy.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)