Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: Bug YouTuba

Artykuły na każdy temat

[PHP] Różnica między require() i include()

Dodano 05.07.2010r. o 03:19
Są trzy zasadnicze różnice miedzy funkcjami include() i require().

Pierwsza różnica polega na tym, że funkcja require() dołącza do parsowania kod niezależnie od tego czy spełnione zostały warunki w instrukcjach warunkowych.

Druga różnica polega na tym, że funkcja include() wstawia zawsze aktualna zawartość pliku, natomiast require() przy kolejnych wywołaniach w cyklu wstawia dane z pierwszego przebiegu.

Trzecia różnica polega na tym, że funkcja include() podczas próby załączenia pliku, który nie istnieje wystosuje ostrzeżenie, natomiast require() wyrzuci fatal error i działanie skryptu zostanie przerwane.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

CapaciousCore

Dodano 07.07.2010r. o 08:01
@Drivero dzięki za trafna uwagę Smile

Drivero

Dodano 06.07.2010r. o 16:55
Zapomniałeś dopisać, że jeśli wywołanie include się nie powiedzie (np. plik nie istnieje) to wykonywanie skryptu będzie kontynuowane. W przypadku require wywali fatal error i kod po tej instrukcji nie zostanie wykonany.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)