Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

Recenzja telefonu Sony Ericsson W350i

Dodano 28.09.2009r. o 04:04
Telefon ten mam od czerwca 2008 roku i sprawuję się świetnie. Jest mały i delikatny lecz to nie przeszkadza w jego używaniu. Ważnym atutem są klawisze, które są bardzo wygodne moim zdaniem. Oczywiście jak na telefon z 2008 roku posiada wszystkie niezbędne funkcje, które powinien mieć czyli:
  • GPRS
  • MMS
  • środowisko Java
  • aparat fotograficzny
Standardowa bateria (780mAh) wystarcza na słuchanie muzyki przez ponad 12 godzin na pełnej głośności. Jeżeli już wspomniałem o tej głośności, to na moje ucho jest wystarczająco głośny aby zagłuszyć otaczający nas świat. Docelowo ma 14MB pamięci, co w zupełności wystarcza na strzelenie kilkudziesięciu fotek na przyzwoitym poziomie. Sony Ericsson ma złącze Memory Stick Micro, które daję nam możliwość rozszerzenia pamięci telefonu o parę GB. Osobiście używam kartę 512MB lecz testowałem także 1GB oraz 2 GB i nie było problemu z prędkościami odczytywania danych. Dla tych którzy lubią pisać duże ilości SMS'ów ucieszy fakt, że ów aparat ma bardzo dobry słownik T9. Z danych technicznych, które można przeczytać na stronie producenta wynika, że książka adresowa pomieści do 1000 kontaktów. Sam nie wiem po co komu tyle Razz Ja mieszczę się w 200 Wink Dla mnie istotna rzeczą jest czy telefon jest praktyczny. W moim przekonaniu jest i to bardzo. Świetny do dłuższych spacerów, przejażdżek i podroży. Jest prosty w obsłudze i nawet laik poradzi sobie z jego obsługą. Telefon posiada bardzo wygodna klapkę z przyciskami do playera mp3.

Do mankamentów muszę zaliczyć małą pamięć dla Notatek. Oczywiście można sobie z tym problemem poradzić w inny sposób chociażby poprzez zapisywanie ważnych informacji jako kopie robocze SMS'ów. Kolejnym mankamentem jest słaba jakość farby na przycisku blokady telefonu, która to szybko się ściera. Największym błędem projektantów tego telefonu jest gniazdo do słuchawek/ładowarki. Moim zdaniem powinno być odwrócone o 180°. Kabel idący do słuchawek jest skierowany w głąb kieszeni zamiast w górę zakładając, że telefon jest włożony góra do dołu. Przy takiej pozycji wygodniejsze jest korzystanie z klawiszy playera lecz ciągłe gięcie przewodu będzie miało negatywne skutki w przyszłości. Jeżeli już wspomniałem o gnieździe to wspomnę także, że warto mieć ładowarkę z drugim wyjściem, które umożliwia nam ładowanie telefonu oraz słuchanie muzyki w tym samym czasie. Dużą niedogodnością jest brak możliwości kręcenia filmów choć mi to nie potrzebne to wielu osobom na pewno się nie spodoba. Analizując inne telefony, z którymi miałem do czynienia, model W350i oceniam na 9/10.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Hary

Dodano 16.10.2014r. o 12:12
A ja pamiętam, że jak używałem tego telefonu to jedyne czego mi brakowało to możliwość sortowania plików mp3 ale kto by się teraz tym przejmował w dobie androidów, prawda? Smile

CapaciousCore

Dodano 14.12.2009r. o 17:02
Jednej rzeczy mi brakuje, a mianowicie możliwości szybkiego przechodzenia miedzy SMSami np. strzałką.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)