Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

Re: Powyborcza refleksja 2011

Dodano 10.01.2012r. o 00:02
Najwidoczniej nie mam cierpliwości skoro produkuje to przemyślenie. Nie pamiętam dokładnie, kiedy wysłałem komentarz, ale widzę, że nie został zaakceptowany. Nie zapisałem sobie go, a szkoda. Ten "artykuł" jest odpowiedzią na ten wpis. Skupmy się głównie na słowach autora.

Skoro mainstreamowe media cały czas bębniły o ruchu poparcia to nie trudno było się domyślić, na kogo część wyborców odda głos. Znaleziono nisze i ją wykorzystano. To czy ktoś spełni swoje postulaty to inna bajka. Oczywiście, że KK jest dobrym tematem do "ojeżdżania". Grunt to próbować zdyskredytować przeciwników, prawda? Jesteś pewny, że każdy duchowny z Kościoła w 100% rozlicza się z państwem? Wystawia fakturę? Ah... bym zapomniał. Ci, którzy nie mają innych zajęć (czyt. nie są np. katechetami) płacą podatek zryczałtowany, prawda? Tu chrzest, tam pogrzeb, gdzieś ślub i nie zapomnijmy o ogłoszeniach z ambony oraz tacy. Czysty biznes jak się patrzy. Oczywiście, że twierdze, że związki wyznaniowe nie powinny mieć żadnych ulg bo z jakiej racji mają ją mieć? Żyjemy chyba w państwie świeckim, tak? Jeżeli nazwiemy "paroma" ulgami karmienie kogoś, kto reprezentuje całkiem odmienny światopogląd to nadal jest to "sprawiedliwe"? Z jakiej racji ateiści albo wyznawcy innych religii mają dotować na KK i ich ideologie? Co to jakąś instytucja uprzywilejowana? I to wszystko z naszych wspólnych podatków jeszcze?

Nie przejeździłem ani km na ulgach. Ogólnie gardzę komunikacją miejską, pociągami i PKS'em. Skoro ustawodawca dał jakieś ulgi to się z nich korzysta, prawda? Skoro ja mam oddać różnicę biurokratom to niech oddadzą ją także te "przedsiębiorstwa" zagraniczne działające na naszym rynku. Dlaczego obcy ma mieć lepiej niż swój? Chyba mi nie powiesz, że przyciąganie obcego kapitału jest lepsze niż pomnażanie narodowego? Czesane są pieniądze tutaj i wypływają z kraju. Tyle w tym temacie moim zdaniem. Trzeba mieć "niezłe sumienie", aby brać dotacje. Skoro sugerujesz coś o szwindlach obywateli to wskaż konkretny. Doniesiesz na kogoś? Skoro ktoś przewiózł legalnie towary ze Słowacji to dlaczego ma płacić akcyzę? Ponownie: skoro masz dowody na wytworzenie dobrych trunków na terenie akademików to, dlaczego tego nie zgłosisz? Taki dobry z Ciebie obywatel?

Chyba zapomniałeś jak okres wojenny i czas PRL'u nauczył Polaków kombinować? To jest stan umysłu i trwa po dziś dzień. Odwracamy sytuacje i odpowiedz po cichu w sumieniu na następujące pytanie: jesteś aż tak sprawiedliwy, że nie masz sobie nic do zarzucenia? Świętoszek i idealista? Oczywiście lepiej oskarżać innych zamiast siebie (bo co złego to nie ja, prawda?). Typowa polska mentalność narzekania. Grunt to uogólniać i sprowadzać wszystkich do tego samego parteru według Ciebie.

Nie popieram tej "formacji politycznej", która uzyskała "10%" to po raz. Po dwa moim zdaniem miejscem dla religii nie jest w szkoła. Po trzecie patrzymy najpierw na siebie, a dopiero potem ewentualnie na kogoś. Po czwarte skoro Ciebie tak wszystko to boli to, co z tym robisz? Nic? Tak myślałem. Jesteś kolejnym krzykaczem w internecie i niczym po za tym. Po piąte: niektórym potrzebny jest solidny rachunek sumienia.

Cytat:

Każdy kij ma dwa końce
Podejmiesz rękawice?

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)