Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

Bugi w NetBeans

Dodano 15.09.2010r. o 18:45
Jeżeli zauważę jakieś nowe błędy to z pewnością wrzucę je na listę w miarę swoich możliwości. Naturalnie wysłałem zapytanie gdyż mogę się mylić. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 • Zastanawia mnie jaka jest różnica pomiędzy @todo a @TODO?
  netbeans-todo-vs-todo.png
 • Otwieramy plik napakowany kodem PHP. Wchodzimy kolejno w Tools -> Options -> Editor -> wybieramy zakładkę Formatting i zwiększamy Right Margin. Okazuje się, że po wprowadzeniu zmian linia stoi w tym samym miejscu, a po wprowadzeniu jakiegoś tekstu bądź znaku nowej linii margines zachowuje się dziwnie.
 • Czy to można zaliczyć do błędu kolorowania składni?
  netbeans-syntax-highlighting.png
  Albo to?
  netbeans-syntax-highlighting-3.png
  Jeżeli nie to może to?
  netbeans-syntax-highlighting-2.png
 • Próba otworzenia pliku z polskimi literami w ścieżce (np. C:\Documents and Settings\Użytkownik\Pulpit\test.php) spowoduje wyrzucenie informacji o tym, że nie można otworzyć pliku.
 • Ostatnio całkiem przypadkiem odkryłem kolejny bug. Tworzymy nowy plik, następnie klikamy Insert, Enter, wracamy do pierwszej linii i wciskamy Delete. W efekcie możemy zobaczyć uciętą linie wskazującą.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Sobak

Dodano 25.01.2011r. o 17:26
Co do pierwszego wymienionego buga, to tak naprawdę, to nie jest bug Razz.

Po wejściu w Tools -> Options ->Miscellanous -> Tasks możemy ustawić własne frazy, po których będą dodawane rzeczy do Tasklisty, są tam obie wersje (todo i TODO).

Bugi kolorowania składni, to już poważniejsza rzecz...

kadet

Dodano 17.09.2010r. o 08:42
Ja znalazłem jeszcze jeden "bug" mianowicie jak się coś wytnie->wkleji i potem cofa to tekst wklejony pozostaje a tekst który został wycięty powraca. Dopiero kolejne klikniecie "cofnij(ctrl - z)" usuwa wklejony tekst.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)