Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

Powód dla którego nie korzystam z FireFoxa i Chrome

Dodano 09.11.2011r. o 17:05
Pomimo tego, że jestem zwolennikiem Opery to z chęcią korzystałbym na przemian także z FireFox'a. Nie dlatego, że ma przewagę na rynku przeglądarek w Polsce ale dlatego, że posiada stos przydanych narzędzi do analizowania strony. Mam na myśli chociażby Live HTTP Headers, FireBug, Greasemonkey i inne. Mimo, że Chrome jest szybki i funkcjonalny to nigdy więcej go nie użyję. Powód jest bardzo błachy i rozbija się o rewelacje, kiedy to przeglądarka wysyłała informacje, co wstukuje na klawiaturze. Takich rzeczy nie potrzebuje. I nie obchodzi mnie, że można to wyłączyć albo znaleźć odpowiednią alternatywę dla Chroma, która istnieje, ale nie pamiętam nazwy. Polityka i slogan "Don't be evil" dokonała kolejnego fail'a. Cały problem rozbija się o błąd 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED). Dlaczego niby w Operze takich problemów nie ma!?! Co kilka kilkanaście stron podczas przeglądania internetu widzę komunikat, że nie można wyświetlić strony. I dopiero za którymś razem zaskakuje i ponownie koło się zamyka. Wszystkie te "rozwiązania" problemu nic nie dają! Zabawy ze ścianami ognia, DNS'ami, ustawieniami proxy i innymi pierdołami nic nie zmieniają. Żeby była jasność przywróciłem ustawienia fabryczne routera jak i testowałem to na czystym systemie. Jeżeli chcecie obarczyć mojego dostawce internetu (UPC) to także będzie to błąd bo testowałem u trzech rożnych providerów internetu (Multimedia, Neozdrada i wspomniana wczesniej UPC) jednak problem był taki sam. Jedyne gdzie mogę i wykorzystuję liska jest sławny localhost, czyli mój mały poligon.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

CapaciousCore

Dodano 17.04.2012r. o 20:00
Żadna przeglądarka nie jest idealna no może z wyjątkiem tej napisanej przez samego siebie. Jak chcesz merytorycznie dyskutować nad wyższością konkretnej przeglądarki to podaj argumenty. Porównywanie Opery do IE to śmiech na sali. Chyba nie muszę przypominać ile ta przeglądarka była do tyłu względem reszty?

indifirente

Dodano 13.04.2012r. o 14:36
Po tym co przeczytałem dziwnie się czuje. Bo używam tej przeglądarki od bardzo dawna, ale Opera też nie jest idealna. Ja jej nie używam bo jest to samo g**no co IE.

CapaciousCore

Dodano 13.04.2012r. o 05:39
Nie byłbym tego taki pewny. Rzuć okiem na to i powiązane wpisy. Dla mnie to, że nie dano rady się jeszcze włamać przy pomocy tego softu nie jest wykładnią o jej bezpieczeństwie. Programiści to też ludzie stąd naturalnie w oprogramowaniu muszą być błędy. Mało jest programistów co piszą doskonale (bezbłędnie).

Po tych wszystkich doniesieniach o tym jak Chrome wysyła informacje do serwera darowałem sobie. Niektóre strony (np. Fabryka Spamu) blokowała (o ile nadal nie blokują) tą kochaną przeglądarkę. Z resztą ja już napisałem, że fix'a na mój błąd nie znalazłem więc nie będę korzystał z tych dwóch przeglądarek. Męczyć się nie zamierzam w imię jakiejś chorej ideologii! Pozostaje przy Operze gdzie takich problemów nie ma.

indiferente

Dodano 12.04.2012r. o 22:27
Co do Chroma nikt nie dał rady włamać się przez tą przeglądarkę do systemu operacyjnego, tylko jest mowa o źle zarządzanych hasłach, ale pewnie Google coś wymyśli. Dziwne, że nie przypadła ci do gustu .

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)