Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: Opera i AdSense

Artykuły na każdy temat

Genialna konferencja z nieznanymi numerami na Gadu-Gadu

Dodano 28.11.2010r. o 07:41
Od jakiegoś czasu część z Was zaobserwowała dziwne konferencje przesyłane przez protokół Gadu-Gadu. Wygląda to zazwyczaj tak, że jedna osoba napisze np. znak zapytania, a potem cała spirala już się sama nakręca. Przykładowo wygląda to tak:
mini-slepa-konferencja.png
Podejrzewam, że ktoś wybitnie zdolny znalazł kolejną dziurę albo jak wolicie błąd w protokole gg. Wystarczy pierwszy lepszy bot, który może używać protokółu gg i tworzenie takich konferencji na podstawie losowych numerów idzie w tysiące jeżeli nie setki tysięcy. Ciekawe jaki odsetek ruchu na serwerach Gadu-Gadu stanowią te ślepe konferencję.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że co jakiś czas ktoś z konferencji przeczyta wiadomości i odpiszę co w rezultacie powoduję ponowne rozesłanie wiadomości do wszystkich i ponowne pojawianie się okienka... Ponadto zdarzają się nie tak rzadko przypadki, w których osoba się nas pyta osobiście kim jesteśmy albo co to za konferencja.

Moja rada jest taka aby po prostu ignorować wiadomości przychodzące z konferencji jak i nieznajomych numerów. Mam nadzieje, że ekipa GG naprawi szybko swój błąd.

Przez ten bajzel pracuję właśnie nad małą wtyczka do Tlenu aby nie otwierał okienek konferencji jeżeli któryś z numerów jest z poza listy kontaktów.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)