Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

Wyszukiwarka YouTube w pasku adresu Opery

Dodano 27.09.2009r. o 21:24
Jakiś czas temu pomyślałem sobie, że skoro istnieję skrót do wyszukiwarki google w pasku adresu to dlaczego nie dałoby rady zrobić takiego samego skrótu tylko, że dla wyszukiwarki YouTube? Oto prosta solucja jak dodać ów skrót.

Wchodzimy z menu do Narzędzia -> Preferencje... (Ctrl + F12) -> zakładka Wyszukiwanie -> klikamy przycisk Dodaj... następnie uzupełniamy według poniższego schematu:
opera-youtube-wyszukiwarka.png
Teraz wystarczy wklepać w ramach testu np. yt capaciouscore intro do pasku adresu i mamy to czego szukaliśmy.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

wit

Dodano 18.06.2011r. o 08:43
@CapaciousCore pewnie, że się przedawniają Smile ale właśnie szukałem ostatnio, jak to u siebie zrobić, znalazłem i napisałem poprawkę dla potomnych Smile

CapaciousCore

Dodano 18.06.2011r. o 06:56
@wit no to co za problem dodać parametr? Trzeba sobie uświadomić taką sprawe, że z czasem pewne rzeczy ulegają przedawnieniu.

Tak jak mówiłeś wystarczy dodać extra parametr w URL.

wit

Dodano 18.06.2011r. o 06:03
Przykro mi, ale ten sposób nie działa poprawnie :p a to dlatego, że wyszukiwarka youtube'a oprócz parametru "search_query", do właściwego wyszukania potrzebuje też parametru "aq" i czasem wyrazach "oq". Najprostszy sposób to kliknąć PPM na polu wyszukiwarki na stronie youtube.pl i wybrać "Utwórz wyszukiwarkę". Albo dopisać na końcu adresu pokazanego w tym artykule "&aq=f".

CapaciousCore

Dodano 06.10.2009r. o 20:04
Aby mieć szybki skrót dla wiki wystarczy użyć tego adresu:
Kod:
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?fulltext=Search&search=%s

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)