Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: [PHP] Tasowanie tablicy

Artykuły na każdy temat

[Rozwiązany] Traffic Giant - czarny ekran po włączeniu i zbyt szybko przewijająca się mapa

Dodano 29.05.2011r. o 13:51
Ostatnio coś mnie naszło, aby pograć sobie w starą klasyczną grę. Ponieważ lubię gry ekonomiczne, to padł wybór na Traffic Giant. Po chwili szukania znalazłem zakurzoną płytkę i zainstalowałem aplikacje. Odpalam i pojawił się pierwszy zonk. Wszędzie czarny ekran, jak wzrokiem sięgnąć. Zacząłem szukać rozwiązania na oficjalnym forum producenta softu. Niestety bardzo się rozczarowałem. Jedyne, co zalecają to zainstalowanie odpowiednich sterowników graficznych, najnowszego patcha oznaczonego cyferka 1.4 (niestety nie ma polskiej wersji) oraz Video card patch, który de facto nic nie daje. Aby rozwiązać problem czarnego ekranu wystarczy wejść do ustawień DirectX i wyłączyć "przyspieszenie". Klikamy przycisk Startu, następnie Uruchom, potem wklepujemy dxdiag, klikamy OK, przechodzimy do zakładki Ekran i wyłączamy przyspieszenie. Od tego momentu wszystko powinno grać. Drugim zauważalnym problemem może być przewijanie mapy, gdy mamy dość szybki komputer. Obejściem tego problemu jest po prostu używanie prawego przycisku myszy, aby wolniej przewijać mapę. Innym (niepolecanym) sposobem jest spowolnienie gry np. przy użyciu BES. Więcej informacji znajdziecie w artykule pod tytułem Ograniczenie użycia procesora przez konkretny proces.

Swoją drogą gra jest źle napisana, bo jak sobie zagramy na dużym mieście z 3 konkurentami to przy dużej ilości linii, jakie zostaną stworzone, gra może trochę "lagować", jeżeli oddalimy widok mapy.

Dla osób lubiących oszukiwać w grach i pytających jak nie wpisywać bez przerwy kodu na pieniądze polecam Cheat Engine, aby edytować stan konta w pamięci programu.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Rafał

Dodano 08.05.2013r. o 19:51
Jesteś wspaniały! Tyle razy chciałem w to zagrać, ale przez ten ekran nie mogłem. Dziękuję Ci bardzo za pomoc!

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)