Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: Zakładnicy kuponów

Artykuły na każdy temat

Takie rzeczy tylko w Polsce

Dodano 22.03.2012r. o 12:36
Wpadek w polskich służbach nie brakuje jednak oni najwyraźniej nie uczą się na swoich błędach. Wczoraj AT wpadła do mieszkania bogu winnej kobiety. Niby pomyłki się zdarzają... ale to co zrobili przekroczyło pewne granice. Położyli na glebie, podduszali kolanami, wybili kobiecie zęba, tłukli głową o podłogę (6 razy) tylko po to, aby się "zamknęła", a na końcu została przeciągnięta za włosy po podłodze. Normalnie oklaski się należą za wzorową akcję... Niestety to jeszcze nie koniec historii. Ponieważ kobieta nie była figurantem wlecieli do kolejnej chałupy, gdzie spacyfikowali kolejnego bogu winnego człowieka. Wykręcili rękę i narobili szkód. Z tego, co media przekazały było to na kwotę 15 tysięcy złotych. Dopiero za trzecim razem trafili na cel. Przysłowie "do trzech razy sztuka" zostało zastosowane w praktyce. Zgadnijcie z czyich pieniędzy była finansowana cała ta akcja? Już chyba się domyśliliście. Tak drodzy obywatele to wszystko było zasponsorowane z budżetu państwa, czyli z Waszej kieszeni. Idąc dalej za ciosem, jeżeli te osoby złożą pozew o odszkodowanie i go wygrają to oznacza to, że dostaną kasę z budżetu państwa. A owe szeleszczące papierki są od obywateli, czyli każdego z nas. Nie jest trudno wydedukować, że osoby pokrzywdzone same dołożą się do własnego odszkodowania.

Moim zdaniem osoby odpowiedzialne za całą tą akcję powinny zostać natychmiastowo zwolnione, majątek powinien zostać skonfiskowany na poczet odszkodowań, a sami odszkodowani powinni zostać w ramach naprawienia szkód zwolnieni z jakiegokolwiek podatku przez okres kilku lat. Dodatkowo za tak skandalicznie przeprowadzoną akcję powinno się tym osobom zakazać pełnienia jakichkolwiek odpowiedzialnych funkcji w sektorze bezpieczeństwa czy publicznym.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Kornel

Dodano 13.04.2012r. o 09:40
Wczoraj media donosiły, że prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Mają zapłon...

komi92

Dodano 25.03.2012r. o 11:39
no może i tak, państwo oczywiście ma za jedno z czołowych zadań chronić swoich obywateli. Jednak ja jako przeciętny obywatel/podatnik nie chce by moje pieniądze były wydawane na takie bezsensowne sprawy. Jednak tak jak napisałeś sprawy ściągania długów w takich sytuacjach mogą trwać nawet kilka lat, więc cóż...

CapaciousCore

Dodano 24.03.2012r. o 11:17
Znając polskie realia niestety awykonalne. Po pierwsze państwo jest od zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Tutaj ta zasada została złamana, więc państwo musi zadośćuczynić. Przykładem naprawy takich szkód byłoby chociażby zwolnienie z podatków. Oczywiście do tego nie dojdzie, bo za dużo osób nagle chciałoby wykorzystać taką ewentualność. Mogę się mylić, ale nie ma nawet takiej możliwości prawnej. Żeby konkretni funkcjonariusze odpowiedzieli swoim majątkiem za szkody to potrzebny jest proces, tak? Chyba wiesz jak długo ciągną się sprawy (pomijam te medialne)? W związku z tym zanim zostanie prawomocny wyrok wydany i przejdzie przez kilka instancji to w tym czasie majątek zostanie przepisany na rodzinę i ściągalność długów/odszkodowania będzie na poziomie zero.

W cywilizowanym kraju, gdy ktoś ma odrobinę przyzwoitości i popełnia tego typu błędy to sam podaje się do dymisji i tyle. Tutaj mamy święte krowy trzymające się za stołki z całych sił. Optymalnie dojdzie do degradacji. Nie słyszałem z przekazów, aby ktokolwiek został zawieszony w czynnościach. Sytuacja typu A: ręka rękę myje. Nadal nie zmieniłeś zdania?

komi92

Dodano 24.03.2012r. o 10:17
zgadzam się z Twoim wnioskiem jednak nie z tym, że poszkodowani powinni zostać w ramach naprawienia szkód zwolnieni z jakiegokolwiek podatku przez okres kilku lat.
Powinni oczywiście otrzymać wysokie odszkodzowanie z kieszieni organizatorów akcji. Jak napisałeś oni sami powinni być zwolnieni i mieć zakaz pracowania w takich zawodach.
Tak to jest jak się daje na stanowisko kogoś kto się na tym nie zna, pewnie był to wujek kogoś tam ;p

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)