Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

Recenzja telefonu Motorola V547

Dodano 15.10.2009r. o 19:32
Używałem tego telefonu od 2004 roku do czasu nabycia Sony Ericsson W350i. Jest on nieco masywniejszy niż moja obecna komórka lecz w tamtych czasach to był rarytas. Pisanie SMS'ów było wygodne za sprawą dobrze opracowanej klawiatury. Nie posiadał funkcji Notatnika lecz to można było łatwo obejść zapisując ważne informacje jako kopie robocze bądź szablony SMS'ów. Standardowa bateria (820mAh) wystarcza na około 3 dni ciągłego działania. Oczywiście nie ma mowy o słuchaniu muzyki z uwagi na brak możliwości użycia pamięci zewnętrznej. Docelowo telefon ma 5MB pamięci, co wystarcza na dwa lub trzy utwory skompresowane. Słuchając muzyki przez głośnik stwierdziłem, że jakość utworu znacząco się obniża po skompresowaniu więc stosowanie słuchawek mijało się z celem. Z tego co pamiętam najbardziej prądochłonne było robienie zdjęć. Musze przyznać, że na tamte czasy 0,3Mpx wystarczało w zupełności. Fotografie w rozdzielczości 640 na 480 wychodziły całkiem przyzwoicie. Telefon posiadał Bluetooth lecz nie posiadał IRDA co w niczym nie przeszkadzało gdyż teraz praktycznie każde dobre urządzenie ma Bluetooth. Pamiętam, że telefon posiadał WAP, który się przydaję od czasu do czasu. Przydatną sprawa w tym telefonie był drugi wyświetlacz, na którym można było zobaczyć która jest godzina oraz to czy przypadkiem nie mamy nowej wiadomości. Dobrze przemyślaną rzeczą jest brzęczyk, który był puszczany cyklicznie w sytuacji gdy dostaliśmy SMS 'a lecz go nie przeczytaliśmy bądź podczas rozładowywania się baterii.

Do wad telefonu trzeba zaliczyć błąd w oprogramowaniu, który to usuwa SMS'a zamiast go zapisać w kopiach roboczych w momencie klikniecie czerwonej słuchawki. O ile dobrze pamiętam ten sam błąd był w sytuacji kiedy zamykamy klapkę. Do problemów związanych z tym telefonem trzeba zaliczyć brak możliwości nabycia obudowy. Mimo ze telefon był dość odporny na upadki to jednak po pewnym czasie uszkodziłem gwint gdzie była mocowana antena i była konieczność wymienienia obudowy. Te zdarzenie po części zmusiło mnie niejako do wymiany telefonu.

Biorąc pod uwagę telefony w tamtym czasie dla Motoroli V547 dam ocenę 7/10.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)