Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: [PHP] Rotator

Artykuły na każdy temat

NVDA - ponadprogramowe podgłośnienie

Dodano 04.09.2011r. o 08:19
Dziś w nocy skończyłem malutki programik, aby "pomagał" mojej znajomej w wyciszaniu NVDA czyli czytnika ekranu. Rozchodzi się o to, że niby za cicho mówię. Dziwie mnie, bo to jakoś inni rozmówcy ze Skrzypa (czytane Skype) nie narzekają na to. Prawda towarzyszu Sobak? A spróbuj mi nie odpowiedzieć to będziesz miał blitzkrieg. Wracając do pobocznego wątku dostałem sugestie jakoby mój mikrofon za mało łapał, co jest strange. Ze względu na to, że mnie słabo słychać to znajoma musi często, gesto ściszać do 30% lektora, aby było można posłuchać mojego jakże uroczego głosu. Tak, tak pochlebiam sobie i przy okazji dowartościowuję się. Pomyślałem sobie, że napisze mały program, który umożliwi na szybko zmianę głośności wybranego pana albo pani. W tym celu na szybko przeskanowałem pamięć softem Cheat Engine i dostałem to, czego chciałem, czyli offset odpowiedzialny za volume. Zdziwiłem się, że gdy pasek jest na 100% to wartość w komórce pamięci wynosi raptem 55 punktów/jednostek/cokolwiek. Po chwili refleksji zmanipulowałem wartość i okazało się, że jak dam na 255 to jest stanowczo głośniej. Ot moje małe przypadkowe odkrycie. Co ciekawe jak damy powyżej wyżej wymienionej wartości to będzie jeszcze głośniej. Głośniej nie znaczy lepiej, bo powyżej tego progu lektor staje się dla mnie niezrozumiały (za mocno ma przepity głos?). Ciekawe czy to nieumyślny bug zrobiony przez programistów czy umyślne działanie? Aha i żeby była jasność mówimy o wersji NVDA 2011.2 released. Jeżeli chodzi o offset właściwej wartości to jest nim numer 0x6F7A9948. Dodatkowo są trzy ekstra odpowiedzialne za kontrolkę suwaka pod adresami: 0x6F7AF16C, 0x6F7AFD78 i 0x6F7C02AC. Są one nieistotne, bo wystarczy zmodyfikować tylko tą pierwszą wartość no, ale ciekawość czasami silniejsza niż sięganie do samary.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Sobak

Dodano 04.09.2011r. o 11:45
"Rozchodzi się o to, że niby za cicho mówię. Dziwie mnie, bo to jakoś inni rozmówcy ze Skrzypa (czytane Skype) nie narzekają na to. Prawda towarzyszu Sobak? A spróbuj mi nie odpowiedzieć to będziesz miał blitzkrieg."

Nie skądże. Po prostu podbijam głośność wszystkiego na maxa i wtedy cię słyszę doskonale Very Happy

CapaciousCore

Dodano 04.09.2011r. o 10:23
Link do aplikacji, o której mowa powyżej. Tak wyglądają źródła. Skan aplikacji został pominięty. Używasz na swoją odpowiedzialność. Ponadto zrobiłem drugą aplikacje, która modyfikuje wartość głośności (od 0 do 255). Dla potomnych uwalniam także źródła.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)