Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

[PHP] Mój mały satan

Dodano 12.04.2012r. o 03:12
Ponieważ programista nie może się nudzić to musiałem sobie wykombinować jakieś małe zajęcie. Na cel obrałem mojego pięknego satana czyli avatar. W ciągu minuty skleiłem parę linijek kodu:
Kod:
<style>
 * { margin: 0; padding: 0; }
 div { width: 5px; height: 5px; border-right: 1px solid #FFF; border-bottom: 1px solid #FFF; }
</style>
<?php
include('./color.class.php');

$color = new color();
$path './avatar.png';
$im imagecreatefrompng($path);
$size getimagesize($path);

for($h 0$h $size[1]; ++$h)
{
 for($w 0$w $size[0]; ++$w)
 {
  echo '<div style="background: #'.$color -> rgb_to_hex(imagecolorat($im$w $h)).'; float: '.(($w 1) < $size[0] ? 'left' 'none').'"></div>'// Tak, tak wiem puste div'y to zło
  // lub do tablicy w celu...
  // $satan[$h][$w] = $color -> rgb_to_hex(imagecolorat($im, $w , $h));
 }
}
?>
Niby nic nadzwyczajnego jednak po krótkiej chwili zamysłu pomyślałem sobie, że właśnie tak mogą działać rożne edytory graficzne via WWW. Jeżeli dołączymy do tego np. jQuery i AJAX to takie twory jak Photoshop będą zbędne. Oczywiście z tym to akurat żartuje ale pomyślcie sobie do czego takie małe bzdury można wykorzystać. Dla najlepszej sugestii przewidziana nagroda.

Wynikiem działania skryptu jest taki oto obrazek. Gdybyście chcieli wykorzystać kod to możecie skorzystać z przygotowanego example.

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Thelleo

Dodano 12.04.2012r. o 17:21
Nieźle, ciekawy skrypt ;)

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)