Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: Nowy piec

Artykuły na każdy temat

Instalacja najnowszej wersji TortoiseSVN na Windows XP SP2

Dodano 15.06.2012r. o 03:01
Jakiś czas temu miałem małą wpadkę z robakiem, który doprowadził do reinstalacji systemu. Jak to zwykle bywa na początku instaluje potrzebne oprogramowanie. Doszedłem do momentu instalacji ukochanego klienta SVN'a czyli TortoiseSVN i zaliczyłem zonka. Po odpaleniu instalatora wyskoczył piękny komunikat, iż potrzebny jest minimum SP3 dla mojego systemu. Ponieważ z pewnych względów nie chce przeskakiwać na SP3 to pomyślałem sobie, że to kolejna taka sytuacja kiedy trzeba przeskoczyć płotek.

Najszybszym rozwiązaniem jest ściągniecie wersji 1.6.16 z repozytorium i zainstalowanie, następnie znalezienie osoby, która posiada Windowsa XP SP3 i poproszenie jej o zainstalowanie najnowszej wersji TortoiseSVN na swoim komputerze. Gdy już tak się stanie to wystarczy przekopiować katalog /bin/ na swój komputer. Podczas uruchamiania może wyskoczyć jakiś alert, że brakuje jakiejś tam biblioteki. Jeżeli tak się stanie to poproście i o nią Razz Żeby była jasność brakująca biblioteka powinna być w folderze /windows/system32/.

Bonus

Podczas konfigurowania SVN'a pod projekt dostałem ciekawy komunikat. Z początku myślałem, że jednak najnowsza wersja tego softu nie pójdzie jednak po poprawieniu adresu wszystko hulało.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)