Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

hostil.pl - kolejny darmowy hosting typu krzak

Dodano 14.01.2012r. o 14:01
Ostatnio na pewnym forum ktoś zapytał jak ominąć reklamy na tym hostingu. Pomijając fakt, że jest to raczej złamanie regulaminu. Osobiście zwróciłem uwagę na coś innego. Zdaje sobie sprawę, że nie można mieć dobrego hostingu i to jeszcze za darmo. Rozbawił mnie fakt, że na stronie hostingu pojawią się takie same reklamy jak na kontach klienta. Odnoszę wrażenie, że zostało to przygotowane przez jakiegoś dzieciaka. Strona oparta na tabelkach, błędy merytoryczne chociażby w regulaminie, marne forum i tak dalej Smile

Punkt 7 regulaminu hostingu napisał(a):

Hostil.pl nie żadnej odpowiedzialności za treści, jakie znajdują się na stronach umieszczonych w serwisie przez użytkowników. Opowiedzialość za te treści spoczywa na użytkownikach.

Chyba chodziło o to, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności?

Punkt 11 regulaminu hostingu napisał(a):

Użytkownik zakładając konto na Hostil.pl zgadza się na przetwarzanie danych osobowych przez Hostil.pl, także do celów marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu, edycji i usunięcia danych przekazanych podczas rejestracji konta. W przypadku podania przez użytkownika nieprawdziwych danych osobowych właściciel serwisu może bez żadnego ostrzeżenia usunąć konto użytkownika.

Po pierwsze zastanawia mnie, jakie to dane. Przy rejestracji podajemy jedynie "login" i adres e-mail. Czy zbiór danych osobowych został zgłoszony i zarejestrowany w GIODO? Niestety nigdzie na stronie nie ma informacji kto jest właścicielem więc byłem zmuszony sprawdzić domenę przy pomocy whois i odnoszę wrażenie, że została zarejestrowana na osobę prywatną. W celu rozwiania wątpliwości wysłałem zapytanie do ich "webmastera". Niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Najwyraźniej zadałem niewygodne pytanie Sad Czy Waszym zdaniem "ktoś" powinien się zająć tą sprawą?

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)