Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

Euroskrzynki

Dodano 26.10.2010r. o 18:50
Do dnia 24 sierpnia 2008 roku każdy właściciel lub współwłaściciel nieruchomości miał obowiązek wymiany skrzynki pocztowej na tak zwany model euro. Od tego czasu euroskrzynki zagościły u nas na dobre. Niby ładnie prezentują się na klatkach schodowych jednak jest kilka "ale". Dzięki takiej modyfikacji listonosz nie musi otwierać całego segmentu tylko wrzuca do odpowiedniego numerka i już. Prawda, że banalne? Niestety ma to też swój minus. Ulotki reklamowe z taką samą łatwością wpadają do skrzynek. Parę bloków od mojego miejsca zamieszkania zauważyłem specjalna skrzynkę na reklamy. Jestem ciekaw czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce. Jak udowodnił jeden z internautów nowe skrzynki dają dość spore możliwości. Zainteresowanych odesłałbym do filmu jednak po sprawdzeniu linka stwierdzam iż autor (BrzydkiBurak) oznaczył film jako prywatny. Myślę, że przy lekkich wysiłkach znajdziecie instrukcje jak wyjmować listy z nowych euroskrzynek. Po zapoznaniu się z nimi dojdziecie szybko do wniosku, że z łatwością można podawać się za kogoś innego i czuć się bezkarnie. Wystarczy tylko znać czas roznoszenia paczek przez listonosza. Dzięki nowej tożsamości można wiele nabroić, a to chyba niedobrze, prawda? Najśmieszniejsze jest to, że każdy z nas zapłacił za tą głupotę około 50 złotych.

Zastanawia mnie co zrobi listonosz kiedy obok czyjegoś numerka zauważy naklejkę informującą, iż nie życzymy sobie jakichkolwiek ofert handlowych. Ciekawe jak to jest uwarunkowane prawnie. Musze sprawdzić ten sposób Wink

I pomyśleć, że wszystko dzięki europosłom i konkurencji na rynku. Konkurencje popieram bo ten moloch znany dalej jako Poczta Polska powinna przejść szereg reform. Przede wszystkim listonosz to listonosz, a nie sprzedawca artykułów. A po drugie to jak mnie pamięć nie myli listonosze także roznoszą ulotki reklamowe, a to chyba nie powinno mieć miejsca. No i rzecz najważniejsza - obsługa, czyli w gruncie rzeczy ilość otwartych okienek na poczcie powinna się dramatycznie zwiększyć. No właśnie i jeszcze jedna śmieszna rzecz mi się przypomniała. Do każdej przesyłki doklejana jest nie chuda blaszka. Ciekawe ile można byłoby zrobić placów zabaw z tego sprasowanego metalu?

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Toja

Dodano 17.11.2010r. o 21:15
Zgubiłem klucz do skrzynki i dzięki tej skrzynce nie muszę się męczyc w zdobywaniu nowego klucza.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)