Projektowanie stron WWW od podszewki
Losowy artykuł: Wypompowany

Artykuły na każdy temat

Centrum Zarządzania Kryzysowego

Dodano 25.10.2010r. o 19:15
Po ostatnich wydarzeniach coś skłoniło mnie do refleksji. Zacznijmy od początku. Dnia 12 października tego roku wyemitowano film katastroficzny pod tytułem Piekło nad Berlinem. Niby nic takiego jednak jakoś połączyło mi się w głowię z ostatnimi wydarzeniami w Niemczech. Mam na myśli ten wypadek autokaru, którego sprawczynią jak dobrze pamiętam była policjantka prowadząca czerwonego mercedesa. Te zdarzenie pokazało wyższość sąsiadów w sprawach organizacji służb. Jak potem komentowały polskie media, gdyby takie zdarzenie miało miejsce w naszym kraju to osoby poszkodowane nie mógłby liczyć na tak szybka pomoc jaką udzielono u naszych sąsiadów.

Może przypominacie sobie także ostatnie zdarzenia z Paryża jak pewna osoba straszyła kilkukrotnie, że na Wieży Eiffla umieszczono ładunki? Służby specjalne Stanów Zjednoczonych ostrzegały inne państwa europejskie przed atakami terrorystycznymi. Ciekawi mnie co by się stało gdyby takie ataki przeprowadzono w Polsce. Co by z nich wyniknęło? Totalny paraliż, a może zachowanie zimnej krwi i pełne opanowanie? Jak myślicie?

Trzeba przypomnieć, że dzwoniąc np. na 112 bądź 997 bez numeru kierunkowego załapiemy się na pierwsza wolna linie. W takim przypadku może zdarzyć się, że dodzwonimy się do komendy odległej od nas o 500 i więcej kilometrów. Jak myślicie ile czasu zajmie przekazanie informacji właściwej jednostce? Ile na przyjazd służb? Trzeba pamiętać, że zanim niebiescy wyślą mundurowych na miejsce zdarzenia zostanie przeprowadzona analiza sytuacji co w rezultacie daje kolejne stracone minuty. Właśnie dlatego polecam dzwonienie na 999 bądź 998 jeżeli istnieje taka możliwość. Te służby nie czekają i zaraz po zgłoszeniu wysyłają jednostki na miejsce zdarzenia. Ponadto informują inne służby jeżeli jest potrzeba. Wracając do tematu myślę, że Polsce, kraju jakże cywilizowanym nie powinno zabraknąć czegoś takiego jak Centrum Zarządzania Kryzysowego wszystkich służb. Zapewne jest to jakiś wydatek dla państwa lecz w przyszłości z pewnością zwrócą się koszty i poziom bezpieczeństwa w naszym kraju choć trochę poszybuję w górę.

A Wy co myślicie o tej sprawie?

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

Sobak

Dodano 15.11.2010r. o 17:16
Uważam, że masz rację Smile

Precyzując - nr 112 działa w Polsce fatalnie. Dodzwonienie się w sytuacji pilnej (bójka pięciu pijanych debili) mojemu tacie zajęło ponad 15 minut.

Słabe działanie takiej linii, to kolejna rzecz, która nie zachęca do szybkich interwencji świadków zdarzenia.

Sobak.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)