Projektowanie stron WWW od podszewki

Artykuły na każdy temat

ACTA, SOPA, PIPA - fortel

Dodano 22.01.2012r. o 10:17
Od paru dniu w sieci można zaobserwować wzmożoną akcję części internautów związana z wyżej wymienionymi terminami. W szczególności tyczy się to ACTA, które ma zostać podpisane 26 stycznia. Czy tak się wydarzy? Zobaczymy za kilka dni. Niektórzy przesyłają, komu tylko mogą informacje związane z "protestem", a inni np. olewają temat. Czytając masę komentarzy osób postronnych dochodzę do wniosku, że część wie "piąte przez dziesiąte" lub innymi słowy "słyszy, że dzwonią, ale nie wie, w którym kościele" natomiast druga część ma nieco większe pojęcie. Jednostki, które mają interes w podpisaniu tych "aktów prawnych" opowiedzą się oczywiście za i vice versa.

Nie odnosicie wrażenia, że takie rzeczy powinny być podane do publicznej wiadomości z większym wyprzedzeniem? Przychodzą mi na myśl takie słowa:

Cytat:

Warto też przypomnieć, że wrześniu ubiegłego roku prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację, która pozwala na wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni. - To jest potrzebna ustawa, na którą czeka nie tylko polski system bezpieczeństwa, ale także system ogólnonatowski - argumentował wtedy prezydent.
O ile dobrze pamiętam to wczoraj media "podłapały" temat ataków na strony rządowe. Ile w tym prawdy? To powinniście ocenić sami na podstawie analizy materiałów z rożnych źródeł, a następnie wyciągnąć wnioski! Najlepsze są te teorie/ideologie, które snują ludziska w swoich głowach. Zastanawia mnie jak można nazwać osoby floodujące serwery rządowe hakerami - toż to śmiech na sali. Według niektórych osób cel został osiągnięty, bo sprawa się rozdymała. Kwestią kalkulacji jest to czy opłaci się wprowadzenie tego porozumienia przez "rządzących".

Ludzie to cholerni hipokryci. Na wiki można przeczytać:

Cytat:

Według jej przeciwników naruszy ona pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych: jest cenzurą Internetu, sparaliżuje Internet oraz zagrozi informatorom i ogólnie wolności słowa.
Pfff... i co z tego? Na liście przeciwników mamy Google, które to Chińskiej Republice Ludowej pomagało? Link dla zainteresowanych. Wnioski? Warto także zwrócić uwagę na ostatni akapit w dziale krytyka.

Czy ktoś się Ciebie pytał o zdanie? Były jakieś konsultacje społeczne? Nadal jesteś zwolennikiem demokracji gdzie, co 4 lata wybierasz swojego pana? Chyba nie trzeba przypominać frekwencji z ostatnich wyborów? Mówi Wam coś termin demokracja bezpośrednia?

Moja kryształowa kula mówi mi, że nawet, jeżeli zostanie ACTA podpisana to przejdziecie z tym do porządku dziennego i za parę tygodni nie będziecie rozpamiętywać. Zamiast spamować po sieci i "atakować" strony rządowe powinniście się zorganizować i zaprotestować in real world. Myślicie, że kogoś to obchodzi, że kilka stron zostanie położonych? Nie bądźcie śmieszni. Bije zakład, że znaczna część krzykaczy i napinaczy internetowych nie wzięłaby udziału w manifestacjach. Kilkanaście milionów Polaków, a tylko kilka lub kilkanaście tysięcy wzięło udział w Marszu Niepodległości. Przy traktacie lizbońskim także mocno nie protestowano, więc dlaczego teraz miałoby się coś zmienić?

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. W trosce o zachowanie poziomu dyskusji wszystkie komentarze podlegają akceptacji przed ich publikacją dlatego proszę cierpliwie czekać aż komentarz zostanie opublikowany.

CapaciousCore

Dodano 28.01.2012r. o 16:13
26 stycznia to co miało zostać podpisane zostało podpisane. Internet huczy, mamy jakieś protesty i nie tylko za ACTA. Ciekawi mnie jak rozwinie się sytuacja. Co do Konstytucji to polecam Artykuł 42. Exitus acta probat IMO Razz Mylne wyobrażenie, że jest po to aby "służyć obywatelom". Ta bajka już dawno temu prysła. Skoro są kontrowersje to tak jak mówił Pan Kaczyński niech zrobią referendum i tyle w tym temacie. Na wiele można się zgodzić. Warunek jest prosty: jak ludzie zaczną wychodzić na ulicę i pokazywać, że coś im się nie podoba to wtedy oznacza dość. Niektórym po prostu brakuje przyzwoitości, ale to normalne u władzy. Kłamstwa w żywe oczy to nic nowego. Polecam 90% posłów nie wie o 90% głosowań, czyli demokracja udawana

Macie dużo do powiedzenia i nikt Państwa nie ogranicza w mówieniu tylko kwestia tego czy ktoś chce słuchać.

kurabzdurakfshkjf

Dodano 24.01.2012r. o 19:30
Jak on to podpisze to powinien iść siedzieć mam dosyć łamania konstytucji, Polska staje się państwem bezprawia po hSad)uj nam ta konstytucja w takim razie i jakiekolwiek przepisy jak przykład i prawo do ich łamania idzie z góry. Cel nie uświęca środków, co to za prawo które jest ustalane przy okazji łamania innego prawa. Premier stwierdził, że nie podda sie szantażowi. Co ? Szantażowi z naszej strony? Ze strony narodu? Jaki to szantaż? Premier jest wybierany przez obywateli by służyć obywatelom a nie wg. własnego widzi mi się. Jeśli my nie chcemy Acta to na jakiej mocy i w jakim celu jest to podpisywane nie powinno być co do tego dyskusji nawet. Przy czym jest wiele sposobów na walkę z piractwem, nie koniecznie podpisywanie niedopracowanych ustaw. Premier nie raz już pokazuje że podpisze wszystko co mu się podsunie pod nos, nawet nie wiedząc dokładnie o co chodzi i nie znając tematu. Na ile mozna sie godzić upokorzeń ze strony rządu?? i podejmowanie decyzji w sprawie których my my!!! rzekomo demokratyczne społeczeństwo nie mamy nic do powiedzenia!!! Najpierw ceny które rosną jak pensje polityków , zawyżana średnia krajowa, po co?? żeby czym się chwalić?? wchodzenie w tyłki innym krajom i robienie z naszego państwa pośmiewiska przed innymi narodami. A teraz jakiś dokument, w sprawie którego nikt nie ma nic do gadania bo premier postanowił i już. Dzieci i ryby głosu nie mają.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz jeżeli możesz! Nie bądź przysłowiowym botem! Nie bądź obojętny! Ciebie to nic nie kosztuje, a mi sprawi uśmiech na twarzy.
Zezwolono używać: BBCode
Zabroniono używać:
znaczników HTML

(Wymagany)

(Wymagany, niepublikowany)

(Nie wymagana)

Token:

Obrazek dla bota

(Przepisz tylko cyfry!)

(Wymagana)